• pomoc osobą straszym

    Opieka nad osobami starszymi

    Zapewniamy kompleksowa opiekę oraz wsparcie, umożliwiając osobom chorym samodzielnie zamieszkiwanie w swoich domach.

Jeśli jesteś osobą chorą i nikt z Tobą nie mieszka, a pragniesz pozostać w swoim domu lub martwisz się o samodzielnie mieszkającą bliską osobę wymagającą pomocy, zapewnimy najlepsze rozwiązanie z możliwych. Gwarantujemy możliwość zatrudnienia profesjonalnej opieki i wsparcie dla osób chorych bez konieczności zmiany miejsca zamieszkania.


Opieka nad osobami starszymi

Dokładamy wszelkich starań, aby chore osoby znalazły się pod profesjonalną opieką wykwalifikowanych i doświadczonych osób, aby mogły nadal samodzielnie mieszkać w swoich domach. Agencja opiekunek nad osobami starszymi warszawa umożliwia poprawę jakości życia samodzielnie mieszkających, a także zapewnia spokój ich rodzinom, która nie są w stanie przejąć pełnej opieki nad takimi osobami. Wysoce wyspecjalizowany zespół naszych pracowników to osoby, które legitymują się niezbędną wiedzą, umiejętnościami i doświadczeniem gwarantującymi najlepszą opiekę. Dodatkowo każdy opiekun jest nadzorowany i otrzymuje odpowiednie wsparcie ze strony naszego kierownictwa.

W jaki sposób opiekun może Ci pomóc?

Opiekunowie wspierający naszych klientów w codziennym życiu gwarantują, że podopieczni odzyskują swobodę samodzielnego życia i nie muszą się martwić, że nie będą w stanie wykonać wielu czynności, ponieważ opiekunowie asystują im na każdym kroku. Planują harmonogram dnia dostosowany do potrzeb klienta, wypełniają go zajęciami pozwalającymi cieszyć się życiem i odpoczynkiem. Dbają o ich zdrowie i dobre samopoczucie. 
Dzięki naszym opiekunom osoba chora mieszkająca samodzielnie nie jest skazana na samotność, ponieważ do obowiązków opiekunów należy wychodzenie na spacery, towarzyszenie podczas spotkań z przyjaciółmi, wizyt w kinie i teatrze lub podczas robienia zakupów. Opiekunowie czytają podopiecznym i grają z nimi w gry planszowe. Jeśli klient ma na cokolwiek ochotę, może to po prostu zrobić w asyście opiekuna. Takich możliwości nie zapewniają domy opieki. 

Towarzysze mogą asystować przy następujących czynnościach:

· Transport.
· Pomoc w codziennych czynnościach i  mobilności w domu lub podróży.
· Przenoszenie i pomoc w zmianie pozycji ciała – również pomoc chroniąca przed występowaniem problemów zdrowotnych takich jak odleżyny.
· Codzienne ćwiczenia – ćwiczenia są niezbędne dla podtrzymania i wzmocnienia ogólnej sprawności fizycznej oraz umysłowej, a także stanu zdrowia pacjenta. Celem ćwiczeń może być leczenie konkretnych przypadłości, ograniczenie zaburzeń równowagi lub ogólne wzmocnienie kondycji. Wpływają na poprawę mobilności osoby chorej, co wpływa na poprawę jakości życia. 
· Pielęgnacja, kąpiel i toaleta.
· Pomoc w oddawaniu moczu.
· Ubieranie. 
· Zakupy.
· Opieka w nagłych wypadkach.
· Komunikacja.
· Przygotowywanie/Gotowanie prostych posiłków.
· Pilnowanie stosowania zalecanej diety i zarządzanie programami ćwiczeń, które leczą lub ograniczają schorzenia i powodują, że klient wraca do zdrowia i bardziej cieszy się życiem.
· Prace domowe takie jak sprzątanie pokoi i łazienki, odkurzanie, ścielenie łóżka, zmywanie naczyń, wyrzucanie śmieci, czyszczenie okien i inne drobne prace. 
· Opieka nad zwierzętami domowymi.
· Pielęgnacja roślin.
· Organizowanie zajęć rekreacyjnych i wycieczek.
· Prowadzenie pojazdów. 

Przypadki, w których pomoc opiekuna może okazać się szczególnie potrzebna:

• demencja i choroba Alzheimera

• opieka paliatywna

• opieka nad osobą niepełnosprawną.